Locatie: Cluster Den Helder/Julianadorp

Blog ipsum dolor sit amet, consetetur sadipscing elitr, sed diam nonumy eirmod tempor invidunt ut labore et dolore magna aliquyam erat, sed diam voluptua.

Beeldenfort Den Helder

Een combinatie van kunst en architectuur. Het Beeldenfort is een bijzonder bouwwerk in de Stelling van Den Helder, met beelden van Maria Glandorf.

Hospitaalbunker 638 Sani

Deze bunker is van het bijzondere type 638 en is bedoeld voor de eerste behoefte aan medische hulp bij een aanval.

Geschutsbunker M219

In de hele Atlantikwall staan maar twee bunkers van dit type. Deze twee imposante bunkers liggen in de duinen bij strandopgang “de Zandloper” in Julianadorp. Ze zijn nooit in bedrijf geweest: de oorlog was al beëindigd voordat de bunkers af waren.

Atlantikwall Centrum Huisduinen

Op het voormalige Galgenveld in Huisduinen legde de marine in 1942 een artilleriepark aan voor opslag en reparatie van wapens en andere materialen. Dit park bestond uit opslagloodsen en een machine werkplaats.