Atlantikwall Museum Noordwijk

Langs het fietspad in de duinen ten noorden van Noordwijk, is de voormalige vuurleidingsbunker omgetoverd tot een museum: Atlantikwall Museum Noordwijk.

De S414 vuurleidingpost is een drie etages tellende bunker waaruit het commando gevoerd werd over de batterij. Vanuit de bunker was er een goed uitzicht op zee voor observatie en om metingen te verrichten waarmee kanonnen ingesteld konden worden. Het museum laat goed zien hoe het er in de bunker aan toe ging en is ingericht met overwegend originele apparatuur. Op de bovenste kijkspleet is via de open constructie een weids uitzicht over Noordwijk en bij heel helder weer zelfs tot voorbij Scheveningen naar de Maasvlakte.

In de kijkspleet worden beelden vertoond op 8 beeldschermen, van vliegtuigen die komen aanvliegen en schepen aan de horizon. Daarnaast worden beelden getoond van de bouw van de bunkers, de sloop van de pier in Scheveningen en een alarm-oefening in de noordwijkse bunkers (originele opnames) (10 min). In de tweede kijkspleet is een documentaire te zien van de landing in Normandië.

Locatie: Het adres van de bunker is Verlengde Bosweg 1. Volg vanaf de Bosweg het fietspad richting Langevelderslag en Zandvoort.

Let op! In verband met de brandveiligheid is het helaas niet mogelijk tijdens Bunkerdag het gangenstelsel te bezoeken. Tijdens de reguliere openstellingen is dit wel mogelijk in kleine groepen.

Andere activiteiten in de buurt

Atlantic Wall Museum Noordwijk

Noordwijk
The 3-storey high S414 bunker was the main command station for the whole Noordwijk battery.
ontdek meer

Boeken

Noordwijk
Locatie: Atlantikwall Museum Noordwijk
ontdek meer

Kinderspeurtocht Atlantikwall Museum Noordwijk

Noordwijk
Locatie: Atlantikwall Museum Noordwijk
ontdek meer

Museum Engelandvaarders

Noordwijk
Bunker arranged as a museum
Experience how men and women escaped occupied Holland and continued their resistance against Nazi Germany and Japan from English territory in Museum Engelandvaarders.
ontdek meer